Sztafeta LWÓW MORSKICH l 22.07.2023

Udostępnij

Razem z Piotrem i w porozumieniu z Burmistrz Miasta Puck, Panią Hanna Pruchniewską oraz INVEST Puck zorganizowaliśmy w sobotę 22 lipca w mieście Puck 7 kilometrowy maraton pływacki w formie sztafety pływackiej na trasie Chałupy – Puck.
Przepłynięcie zostało zorganizowanie z okazji oficjalnego otwarcia Mariny w Pucku i miało na celu reaktywację Maratonu Wilków Morskich, który odbywał się w latach poprzednich.
Po debatach postanowiliśmy nazwać nowy maraton maratonem Lwów Morskich (w nawiązaniu do herbu Pucka).

Zorganizowana sztafeta pływacka, która wyruszyła z Chałup o godzinie 7:35 rano i dotarła do Pucka po 2h i 40 minutach płynięcia była pierwszym wydarzeniem oficjalnie rozpoczynającym cały dzień inauguracji otwarcia Mariny. W tym roku pokonaliśmy trasę w kameralnym gronie 8 pływaków, aby już za rok powrócić z pełnoprawnym maratonem Lwów Morskich. Na nasze zaproszenie w sobotę do wody wspólnie weszły również ekipy Zahartowanych Ełk, Decathlon Trójmiasto, Tri-Team Rumia oraz śmiałkowie z Wejsun SWIM WILD.

Wyruszyliśmy skoro świt z Chałup, aby po przepłynięciu 7 kilometrowego odcinka zatoki Puckiej zameldować się na drugiej stronie, czyli na plaży w Pucku.
W dniu płynięcia temperatura wody wynosiła niewiele ponad 17 stopni Celsjusza.

Celem oraz głównym założeniem tego pływackiego wydarzenia było promowanie bezpiecznego pływania na wodach otwartych oraz reaktywacja maratonu pływackiego na tej samej trasie. Do tej pory śmiałkowie, którzy w poprzednich latach pokonywali tą trasę otrzymywali tytuł Wilka Morskiego. Już od przyszłego roku maraton ten powróci do Pucka pod nazwą LWÓW MORSKICH. Do rywalizacji stanąć będą mogły również dzieci (o tytuł Lwiątek). W planach poza 7 km odcinkiem jest również rywalizacja na krótszych dystansach.


Uważamy, że inicjatywa Miasta Puck jest godna naśladowania. Bardzo liczymy, że przyczyni się do popularyzacji bezpiecznego pływania na wodach otwartych i zachęci kolejne osoby do uprawiania aktywnego trybu życia.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Puck i MOKSiR Puck Invest Puck za zaufanie oraz za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Partnerem wydarzenia była Toyota – Walder Rumia oraz PKS Gdynia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Burmistrz Miasta Puck Hanna Pruchniewska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Zdjęcia: Sławomir Ptasznik