Great Manchester Swim l 20.05.2023

Udostępnij

W minioną sobotę, 20 maja 2023 wraz z Piotrem wzięliśmy udział w maratonie pływackim organizowanym w Manchesterze w kanałach zlokalizowanych w Salford Quays. W imprezie wzięło udział 300 sportowców.

Był to pierwszy start na wodach otwartych w tym sezonie oraz sprawdzenie naszej formy w trakcie trwających przygotowań do letnich przepraw.

W dniu startu temperatura wody wynosiła zaledwie 14°C. Zdecydowaliśmy się na start bez pianek pływackich – zgodnie z obowiązującymi regułami pływania na wodach otwartych na świecie używanie pianek jest niedozwolone. Nasze nadchodzące przeprawy również odbędą się bez nich 🙂

Wiedzieliśmy, że ukończenie dystansu przy takiej temperaturze będzie dla nas wyzwaniem.

Trasa na dystansie 3 mil morskich została zaplanowana jako 6 x 750m + 500m. Trasę wyznaczały nam duże boje nawrotowe. Co ciekawe, nasz wyścig odbywał się w ruchu przeciwnym do wskazówek zegara.

W trakcie wbiegania na metę wyścigu z Piotrem Biankowskim

Na metę wyścigu dopłynęłam równo z Piotrem. Rywalizację na dystansie 5km ukończyłam z czasem 1h 28min plasując się na 4 miejscu OPEN, 1 miejscu w kategorii wiekowej oraz 1 miejscu w rywalizacji dla kobiet płynących bez pianki.